Eksperyment dotykowy

Steve Munroe


Oto eksperyment, który wypływa ze wspaniałej pracy Douglasa. Nie tylko przyjmujemy wygląd tego, co widzimy i słyszymy ale również przyjmujemy fakturę wszystkiego, czego dotykamy jak możemy zobaczyć robiąc ten krótki eksperyment:

Wyprostuj swój wskazujący palec. Teraz dotykaj nim przedmioty i powierzchnie, które masz pod ręką. To może być: krzesło, dywan, swoje ubranie, cokolwiek.

Co tu teraz jest odczuwane?

Czy jest to uczucie odczuwania opuszki palca i dotykanego przedmiotu? Czy raczej istnieje tylko jedno odczucie - tego przedmiotu pod ręką? Faktura ubrania, gładkość drewna. Faktycznie czyż to nie jest prawdą, że koniec twojego palca w magiczny sposób przekształcił się w dotykany przez siebie przedmiot? Opuszka twojego palca jest tym przedmiotem! Twój palec musi opróżnić się z siebie, żeby przyjąć szorstkość tego przedmiotu. Istotnie jest to prawdą dla całej skóry twojego ciała i oczywiście dla wszystkich twoich zmysłów.

Oto jeszcze inny sposób pokazania sobie naszej rzeczywistej i prawdziwej natury - to jest - pustki w której zdarza się świat.

Headless on Youtube
Full book catalogue
Headless on Instagram

Click here for Headless Podcasts
Click here for workshops with Richard Lang


Click here for information on online hangouts
Click here fora free e-course
Click here for our online shop
Click here to get the free Headless iPhone app
Click here for downloadable videos of Douglas Harding
Click here for the Latest News
Click here to Donate