Bezgłowy Krąg


Nohead Circle

Wraz z kilkoma osobami (od 3 do 10) utwórz koło. Obejmijcie się ramionami tak , by stać bliżej siebie i spójrzcie na dół.

Zobaczysz wtedy krąg ciał. Każde z nich stanowi odrębność, każde zajmuje swą własną przestrzeń. One nie scalają się w swego rodzaju jedność. Każde ciało ma swe imię, własną historię, wiek, narodowości, istnieje w jakiejś przestrzeni społecznej itd. Tam na dole jesteśmy rozdzielni jedno od drugiego.

Przyjrzyj się swemu ciału - znika powyżej klatki piersiowej w Nicości.

Zauważ, że z pewnej perspektywy ciała pozostałych osób powyżej klatki piersiowej także znikają w tej samej Nicości, w której zatapia się twe ciało.

Tutaj na szczycie nie ma zbyt wielu Nie-rzeczy - tylko jedna. Tutaj w przestrzeni bez granic nie ma jasnych podziałów, nie ma nazw, niczego co należałoby do ciebie lub do mnie. Tutaj wszyscy jesteśmy niepodzielni.

Bezimienna świadomość tutaj na szczycie obejmuje także ciała pozostałych osób. One wszystkie znikają lub pojawiają się w Tym Bezimiennym.

Gdy patrzysz w dół wiesz, że każdy ma swój własny punkt widzenia, swoje myśli i uczucia. Nie wiem o czym teraz myślisz ani jaką masz przeszłość. Mogę nawet nie znać twojego imienia, ale wiem jaki faktycznie jesteś - tutaj na szczycie, w kole.

Tutaj na szczycie żadna inność nie ma znaczenia, wszystkie podziały zostały zniesione - bez usuwania jakichkolwiek różnic na dole. Na górze jest przestrzeń dla każdego.

Bezgłowy Krąg jest jak okrągła świątynia. Ciała niczym kolumny stanowią ściany, ale świątynia jest niekompletna - pozbawiona dachu. Świątynia jest otwarta w kierunku bezchmurnych niebios. Jesteś niczym nieskończone niebiosa- niebiosa Istnienia.

Kto jest tym, który teraz patrzy w dół?

Przyglądając się obserwatorowi wracam do domu, do Tego kim w rzeczywistości jestem, Kogoś bez ograniczeń, i stwierdzam, że zawiera On wszystkich. W kole jestem jednym pośród innymi - stoją po każdej mej stronie, osobno, ze mną, może nawet przeciwko mnie. Ale tutaj powyżej linii klatki piersiowej nie ma innych. Wszystkie podziały zostały poniechane, wszelkie rozdzielenie przezwyciężone.

Tutaj patrząc w dół, obejmujący nas wszystkich, jest ON pośród wszystkich istot. Ty jesteś Nim.


Headless on Youtube
Full book catalogue
Headless on Instagram

Click here for Headless Podcasts
Click here for workshops with Richard Lang


Click here for information on online hangouts
Click here fora free e-course
Click here for our online shop
Click here to get the free Headless iPhone app
Click here for downloadable videos of Douglas Harding
Click here for the Latest News
Click here to Donate