Eksperymenty


Oto eksperymenty, które pozwolą ci samemu zobaczyć czym i kim jesteś w środku. Dobrze jest przeprowadzić je z otwartym umysłem. Nie kieruj się swoim nabytym doświadczeniem, wiedzą, pamięcią itd., ale raczej doświadczeniem tej chwili i miejsca.

Polega to na skierowaniu uwagi na to czym/kim jesteś właśnie tu, gdzie jesteś, bliżej niż twój oddech, bliżej niż twoje myśli i uczucia.

Te eksperymenty są zupełnie proste i jasne. Służą one od wskazania różnicy pomiędzy tym jak prezentujesz się innym, twoją tożsamością jako trzeci osoba liczby pojedynczej, jako rzecz w świecie a twoją tożsamością jako Pierwszej Osoby Liczby Pojedynczej, która jest Nie-rzeczą, tym co zawiera świat.

Te dwie strony ciebie pozostają ze sobą w absolutnym kontraście, lecz idą też ze sobą w parze, i obie mają sens. Opowiadają o twojej zewnętrznej i wewnętrznej postaci.

Doświadczenie tego, kim naprawdę jesteś, bycie Pierwszą Osobą Liczby pojedynczej, jest proste. Faktycznie nie możesz robić tego błędnie. Nie możesz widzieć swojej prawdziwej Natury połowicznie, czy w sposób niedoskonały. Jest taka sama dla wszystkich i postrzegana w sposób całkowity kiedykolwiek widziana. To ty pełny i doskonały na tym poziomie. To wyzwane będące świadome tej perspektywy , tej prawdy i rzeczywistości. Doświadczenie to jest proste i zawsze pod ręką - bez względu na nastrój.

Użycie go, znalezienie jego znaczenia i zastosowanie go w naszym życiu, oto na czym polega praca z nim. Lecz wysiłek ten może być ogromną zabawą.

Jest tak wiele rzeczy do odkrycia o tym, kim tak naprawdę jesteś. To wielka przygoda. Możesz na przykład odkryć, że nigdy nie ruszyłeś się z miejsca, że to świat wokół ciebie się porusza.

Skończmy jednak mówić o tym - rusz się i zrób kilka eksperymentów (nie poprzestawaj na czytaniu słów).


Wypróbuj te eksperymenty:

 1. Wskazywanie na to miejsce
 2. Twoje bezgłowe ciało
 3. Lustro
 4. Przywdziewanie swojej lustrzanej twarzy
 5. Twarzą w Nie-twarz
 6. Zamknięte oko
 7. Bycie wszystkimi rzeczami
 8. Czy twój nos jest istotnie przytwierdzony tu do jakiejś twarzy
 9. Wprawianie Świata w ruc
 10. Eksperyment dotykowy
 11. Bezgłowy krąg
 12. Rura
Headless on Youtube
Full book catalogue
Headless on Instagram

Click here for Headless Podcasts
Click here for workshops with Richard Lang


Click here for information on online hangouts
Click here fora free e-course
Click here for our online shop
Click here to get the free Headless iPhone app
Click here for downloadable videos of Douglas Harding
Click here for the Latest News
Click here to Donate